O mně

Honza Dědek

seznamte se

Honza se narodil v Brně 5.5.1977 ve znamení Býka. Od dětství ho hvězdy provázely hudbou, tancem a uměním. Navštěvoval umělecké školy, vytvářel tapisérie, modeloval z hlíny a kresba a malba se staly součástí jeho života. V sedmi letech ušil první nositelné kalhoty a cesta k módnímu návrhářství byla více než jasná. 

Vystudoval obor pánský krejčí na Střední textilní škole v Brně. Již jako teenager navrhoval množství tanečních šatů a kostýmů. Dostal se tak do povědomí známých tanečních skupin, pro které pracoval jako návrhář. Sám se stal mistrem ČR ve společenském tanci, v latinsko-amerických a standardních tancích. Reprezentoval na mezinárodních soutěžích mimo ČR a inspirace ze soutěží ho vedla cestou tvořit taneční šaty a kostýmy pro své přátele a kolegy.

V polovině 90.let založil 2D&S Salon. Pod touto značkou dokázal sledovat trendy hudebních skupin a zpěváků a vytvářel zajímavé návrhy srovnatelné se zahraničními trendy. V roce 1995 navrhl kostýmy pro koncertní turné hudebního dua MC Eric & Barbara, Bravo Tour, Mega Dance Festival, Magic Free Group. Také navrhl kostýmy pro Crazy Dancers na První modelku roku v pražském hotelu Hilton.

Mimo oděvní tvorbu na sebe výrazněji upoutal pozornost jako zakladatel a člen hudební skupiny A-Tak! Jméno Honzy Dědka je pevně spjato s boy-bandem, který bylo možné slyšet z TV hitparád. Jeho modely pro skupinu se dostaly na titulní stránky hudebních časopisů a bylo možné je vidět v televizních show. Kostýmy se zrcadly ocenila i francouzská televize Channel4 v Paříži, kam byla skupina A-Tak! pozvána, aby reprezentovala ČR v pořadu mladých hudebních skupin z Evropy. Výřečná a otevřená osobnost se smála z obálek hudebních časopisů a neviděli jste ho jinak než s holou hlavou, která mu dodnes dává styl a dokázal ji využít jako přednost a charakteristiku jeho osobnosti.

Honza dokázal využít veškerého talentu a svými schopnostmi si splnil sny. Stal se zpěvákem, tanečníkem, choreografem a v neposlední řadě módním návrhářem. Velkou inspirací v návrzích je mu hudba samotná. Vedle zakázkové výroby se také zabývá tvorbou tanečních a divadelních kostýmů. 

V roce 2005 se vrátil do Brna a účinkoval v mnoha představeních Městského divadla Brno, např. Čarodějky z Eastwiku, Marry Poppins, Cikáni jdou do nebe aj. V současné době účinkuje v muzikálech Děti ráje, Mýdlový princ, Kleopatra. Oblečení navrhoval např. pro Alenu Antalovou, Pavlu Vitázkovou, Terezu Kerndlovou a šaty na předání ceny Thálie oblékla Hana Holišová.

Honza Dědek,

to jsou exkluzivní a glamour modely

V průběhu 25 let vytváří oblečení na zakázku pro konkrétní zákazníky, známé osobnosti i renomované firmy a reklamní agentury. Více než módní trendy ho zajímají elegance, slušivost, minimalismus a nechává vyniknout přirozenou krásu ženy samotné. Jeho šaty jsou tvořeny z nejluxusnějších látek, často jsou ručně vyšívané nebo zdobené. V návrzích se snoubí nápaditost s přirozeným duchem, sportovní elegancí i originalitou. Zakládá si na praktičnosti, avšak nikdy jeho modely nepostrádají extravaganci, nápad v detailech a kvalitu zpracování. Navrhuje společenské modely i oděvy pro běžné nošení. Jednoduchou linií nechává vyniknout ženskosti, dekoltu a zádům. Je známý díky preciznímu zdobení, kterým dokáže mistrovsky upoutat pozornost. Přibližuje se té části veřejnosti, která se zajímá o módu, styl a hledá v ní pravou kvalitu. Kombinovatelnost je doménou jeho modelů; šaty, sukně, saka, kabáty, kalhoty a overaly jsou v unikátním a jasně rozpoznatelném stylu. Důraz klade na nositelnost a funkčnost, vždy zaujme drobným detailem, kterým se odlišuje od konfekčního oblečení. Pohrává si s tvaroslovím těla, křivek a siluet. Rád kombinuje materiály jako hedvábí, pleteninu, kůži, krajku a šifony. Dokonalé krejčovské vypracování propojuje s tradiční technologií, s novými materiály a formou střihu. Jeho oblečení vyniká vysokou kvalitou a originalitou. S jeho modely se spokojí i nejnáročnější klientky, které vyhledávají oblečení šité na míru s důrazem na dlouhou životnost.

Jeho smysl pro rafinovanost je základem vytvářeného oděvu. Každá žena ráda ocení nadčasovost a kombinovatelnost modelů. Pokud postrádáte ve vašem šatníku elegantní a přesto ležérní a pohodlné kousky oblečení, je Honza správnou volbou. Řadí se mezi mistry svého oboru krejčovské tradice a svým klientům vždy dokázal dopřát pocit výjimečnosti v nevšedních modelech. Je tvůrcem osobité elegance, která se nepřestala rozvíjet.